Webmaster Bilgileri,Webmaster Dersleri,Webmaster dosyaları,Webmaster hakkında yardımcı olacaklar,Webmaster   wordpress dersleri,wordpress bilgileri,wordpress püf noktaları,wordpress,wordpress temaları,wordpress eklentileri   sosyal Medya bilgileri,sosyal medya,sosyal,medya,sosyal medyadan haberler,facebook twitter google   Seo Bilgisi,Seo Nedir,seo dersleri,seo,seo hakkında bilgi,backlink,sosyal imleme   Bilgisayar Dersleri,Bilgisayar,dersler,bilgisayar dersleri,pc dersleri,bilgisayar ve pc dersleri   Blogger dersleri,blogger temaları,blogger widgetleri,blogger bilgileri,blogger   nedir,ne nedir,ne,nasıl,ne işe yarar,neden,nasıl,niçin,ne zaman,bilinmeyenler   Tanıtım Yazıları,site tanıtımları,blog tanıtımları,program tanıtımları  

Contact form 7 Mail Sorunu %100 Çözüm

contact form 7 mail gelmiyorcontact form 7, mail gitmiyor, contact form 7 mail Göndermiyor, smtp, smtp mail wordpress, smtp ayarları

 

Artık bir çok hosting sağlayıcısı sunucuları üzerinden spam mail gönderimine engel olmak için Smtp Authentication metodunu kullanarak mail gönderimi gerçekleştirilmesini istiyor.

Haliyle wordpress, joomla gibi hazır yazılımları kullananlar ise kod editlemek istemedikleri içinde bu işlemde sorun yaşıyorlar.

Şimdi, wordpress ile kod editlemeden yalnızca eklentileri kullanarak nasıl Smtp kimlik doğrulaması yapabileceğinizi bu makalemde kısaca açıklamaya çalışacağım.

İlk olarak wordpress admin panelinizden eklentiler adımından Configure SMTP eklentilerini yüklüyoruz ve etkinleştiriyoruz.

Configure SMTP

Eklenti yönetim ekranda aşağıdaki gibi ayarları yapıyoruz

Configure SMTP Ekleti ayarları

 

İşte hepsi bu kadar. Artık sorunsuz Contact form 7 Çalışacaktır,

Bir önceki yazımız olan WordPress Yazıya Resim Yüklerken Http Hatası başlıklı makalemizde wordpress http hata alıyorum, wordpress http hatası ve wordpress resim yükleme hatası hakkında bilgiler verilmektedir.

“Aşşağıya yorum yaparak soru sorabilir veya Backlink sağlayabilirsiniz. Backlink Nedir
Webmaster Araçları


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. yakup erdem dedi ki:

  Sorunu çözdüm arkadaşlar

 2. Fatih dedi ki:

  Paylaşımınız için teşekkür ederim. yalnızca bir farkla çalıştırabildim ben. localhost’u olduğu gibi bıraktım.

  1. Web Admin dedi ki:

   Rica ederim, ilgin localhost’u olduğu gibi bırakınca çalışmaması lazım.

 3. Paylaşımınız bizi çok mutlu etti 🙂 Web sayfamızda müşterilerimizden bizlere iletişim formuyla ulaşmaya çalışanlarda oluyordu , fakat orada iletişim formu bir süs iken şimdi en azından sizin sayenizde bir işe yarıyor 🙂

BİR YORUM YAZ