Webmaster Bilgileri,Webmaster Dersleri,Webmaster dosyaları,Webmaster hakkında yardımcı olacaklar,Webmaster   wordpress dersleri,wordpress bilgileri,wordpress püf noktaları,wordpress,wordpress temaları,wordpress eklentileri   sosyal Medya bilgileri,sosyal medya,sosyal,medya,sosyal medyadan haberler,facebook twitter google   Seo Bilgisi,Seo Nedir,seo dersleri,seo,seo hakkında bilgi,backlink,sosyal imleme   Bilgisayar Dersleri,Bilgisayar,dersler,bilgisayar dersleri,pc dersleri,bilgisayar ve pc dersleri   Blogger dersleri,blogger temaları,blogger widgetleri,blogger bilgileri,blogger   nedir,ne nedir,ne,nasıl,ne işe yarar,neden,nasıl,niçin,ne zaman,bilinmeyenler   Tanıtım Yazıları,site tanıtımları,blog tanıtımları,program tanıtımları  

Google’da Bilinmeyen Arama Yöntemleri

 Google'da Bilinmeyen Arama Yöntemleri

Google, bildiğiniz gibi artık tüm Arama Motorları’nı açık ara fark ile geçerek günümüzün en başarılı ve en çok kullanılan Arama Motoru. Ama hala Google‘nin bilinmeyen bir sürü arama yöntemi var ; bilinmeyen demiyelimde pek bilinmeyen diyelim. Google artık aramalarda sadece web sayfalarını göstermiyor kendi yaptığı sistemleride sunuyor, aynı zamanda sizlere yardımcı olmak amacıyla birçok sistemide geliştiriyor. Bu ” Google’da Bilinmeyen Arama Yöntemleri ” adlı konumuzda birkaçına yer verdik. Eğer sizde Google kullanıyorsanız bu yöntemleri kullanarak daha etkili ve yararlı arama yapabilirsiniz.

 

Hesap Makinesi

Google’a “Hesap Makinesi” yazdığınızda işlemlerinizde size yardımcı olmak amacıyla ve daha basit olan bir hesap makinesi getiriyor. Böylece direkt Google üzerinden gerekli hesaplamalar yapabilirsiniz. Hesap Makinesi olan ve sorunlu sitelerle uğraşmanız gerekmeyecektir.

 

Özel Gün Ve Bayramlar

Google’ın Doodle özelliği sayesinde özel günlerde ve bayramlarda diğer web sitelerden uzun ve anlamsız yazıları okumak yerine açılış sayfasında bulunan Doodle’ye tıklayarak özel gün hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

 

Sanatçılar Hakkında Bilgiler

Sanatçıların veya ünlü kişilerin ismini yazarak kişinin son bilgilerini ve hakkında çıkan haberleri biyografik şekilde okuyabilirsiniz.

 

Filmlerin Çıkış Tarihi

Beklediğiniz filmlerin ne zaman gösterime gireceğini ve konusu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız filmin adını ve sonuna “Filmi” kelimesini ekleyerek film hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Örneğin ; Web Dersleri Kralın Dönüşü Filmi

 

Hava Durumu

Merak ettiğiniz herhangi bir şehir , yer , ilçe hakkında kolaylıkla hava durumu bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bunun için merak ettiğiniz yeri ve souna ” Hava Durumu ” kelimesini eklemeniz yeterlidir. Örneğin ; Adana,Pozantı Hava Durumu, gibi.

 

Şirketlerin Kurucu Ve Mucitlerine Ulaşmak İçin

Merak ettiğiniz şirketler ve firmalar hakkında daha fazla bilgi için < ve > tagı arasına şirket ismini yazarak o kurumun kurucusu,şuanki çalışanları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı şekilde bir kitap veya film hakkında’da bu şekilde detaylı bilgi alabilirsiniz. Örneğin; <Google>

 

Bu Arama Yöntemlerini ilk olarak burada duydunuz. Ve Öğrendiniz daha fazla kişiye öğretmeye ne dersiniz yapmanız gereken sadece Sosyal Medya‘da paylaşmak.

.

Bir önceki yazımız olan PayPal Nakit Kart İçin Yaş Sınırı Varmı ? başlıklı makalemizde paylal nakit kart kaç yaş için, paypal nakit kart hakkında bilgi ve PayPal Nakit Kart İçin Yaş Sınırı Varmı ? hakkında bilgiler verilmektedir.

“Aşşağıya yorum yaparak soru sorabilir veya Backlink sağlayabilirsiniz. Backlink Nedir
Webmaster Araçları


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Ahmet dedi ki:

  Bence bilinmeyen değilde pek bilinmeyen dense daha iyi olur bazıları biliniyor. bilinmese bile zaten cümlede kullanılıyor.

 2. Ahmet dedi ki:

  Pek bilinmeyen dense daha ii olur zaten bazıları cümlelerde otomatik kullanılıyor.

  1. Adminbey dedi ki:

   Yorumunuz için teşekkürler düşünceniz için de.

 3. Sami dedi ki:

  Google bir kuyu gibi aşağı indikçe keşfediliyor 🙂

  1. Adminbey dedi ki:

   Aynen öyle 🙂

 4. Gürkan Özgür dedi ki:

  Güzel Taktik Geliştirilmiş 😀

 5. güzel begendım elıne saglık 🙂

 6. makalelerinizi devamlı takip ediyorum güzel paylaşımlar ve faydalı bilgiler sunuyorsunuz teşekkür ederim.

BİR YORUM YAZ